I Zawody Strzeleckie "O szablę Józefa Turczynowicza" z okazji 152. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

24 stycznia 2015 r.
Oficjalny komunikat z zawodów: kliknij tutaj

Za nami kolejne zawody strzeleckie! Udział w nich wzięło 64 zawodników, w konkurencjach karabin oraz pistolet pneumatyczny. Rywalizacja była zacięta, lecz przebiegła w miłej i sportowej atmosferze. Prelekcja dotycząca postaci Józefa Turczynowicza, wygłoszona przez pana Łukasza Politańskiego, przykuła uwagę wszystkich obecnych, przybliżając nam jego postać i epokę, w której żył.

Zwycięzcą finału zawodów został p. Marek Kałuziak ze Szczercowa - w jego ręce powędrowała okolicznościowa "szabla Józefa Turczynowicza", którą wręczył Wicestarosta Powiatu Bełchatowskiego p. Grzegorz Gryczka. Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować Starostwu Powiatowemu za objęcie patronatem tych zawodów. Mamy nadzieję, że wpiszą się one na stałe w kalendarz obchodów kolejnych rocznic wybuchu Powstania Styczniowego w naszym powiecie.

Wyniki zawodów:
Karabin pneumatyczny - Seniorzy

Lp. Nazwisko i imię Miejscowość SUMA  
 
1 KMITA Jakub SZCZERCÓW 99  
2 DZIADCZYK Sławomir BEŁCHATÓW 95  
3 KAŁUZIAK Włodzimierz RUSIEC 92  
4 KĘSY Arkadiusz SZCZERCÓW 92  
5 MRAS Sławomir ZAWADY 90  
6 NIEWIECZERZAŁ Jacek BEŁCHATÓW 87  
7 MORAWIEC Artur BEŁCHATÓW 87  
8 SKROBEK Rafał KASZEWICE KOL. 86  
9 JAKUBCZYK Mariusz BEŁCHATÓW 86  
10 KLUF Daniel BEŁCHATÓW 86  
11 PAW Marta DOBIECIN 85  
12 OBERSKA Monika RADOMSKO 85  
13 WRÓBLEWSKA Monika ZDZIESZULICE DOLNE 85  
14 MORAWSKI Karol ZDZIESZULICE DOLNE 85  
15 WERNER Dariusz BEŁCHATÓW 84  
16 STASIAK Mariusz BEŁCHATÓW 84  
17 SZAFRAŃSKI Arkadiusz BEŁCHATÓW 84  
18 WRÓBLEWSKI Krzysztof ZDZIESZULICE DOLNE 83  
19 DYŁA Aleksandra KASZEWICE KOL. 82  
20 KURZYDLAK Tomasz BEŁCHATÓW 81  
21 POLITAŃSKI Łukasz BEŁCHATÓW 79  
22 SŁOMIŃSKI Bartosz BEŁCHATÓW 79  
23 PAW Marek BEŁCHATÓW 78  
24 SŁOMIŃSKI Emil BEŁCHATÓW 78  
25 BARTENBACH Marek BEŁCHATÓW 77  
26 DYŁA Paweł KASZEWICE KOL. 76  
27 GÓRNIK Jewgienij BEŁCHATÓW 75  
28 WIECZORKIEWICZ Monika BEŁCHATÓW 75  
29 MASTERNAK Henryk BEŁCHATÓW 74  
30 KOPYSTYŃSKI Kazimierz BEŁCHATÓW 74  
31 DULĘBA Klaudia BEŁCHATÓW 74  
32 SOBOLEWSKA Anna BEŁCHATÓW 73  
33 DZIKI Jarosław BEŁCHATÓW 72  
34 JĘDRZEJCZAK Przemysław BEŁCHATÓW 72  
35 TRZCIŃSKA Monika BEŁCHATÓW 70  
36 GÓRNIK Ewelina BEŁCHATÓW 70  
37 WIECZORKIEWICZ Robert BEŁCHATÓW 67  
38 JĘDZRZEJCZAK Rafał GOMUNICE 67  
39 FORUSIŃSKI Waldemar DOBIECIN 65  
40 BIEŁANIEC Andrzej RZESZÓW 61  
41 PAW Marcin DOBIECIN 59  
42 MULARCZYK Karol BEŁCHATÓW 48  
43 CZUCHNOWSKA-BIEŁANIEC Katarzyna RZESZÓW 42  
44 PK SOBOLEWSKI Mariusz BEŁCHATÓW 90  

Karabin pneumatyczny - juniorzy

Lp. Nazwisko i imię Miejscowość SUMA  
 
1 KMITA Kornelia SZCZERCÓW 96  
2 KAŁUZIAK Zuzanna SZCZERCÓW 94  
3 KOCHELSKI Emil SZCZERCÓW 94  
4 DŁUBAK Mariusz SZCZERCÓW 89  
5 GRZELEWSKI Patryk BEŁCHATÓW 82  
6 CHRZĘST Angelika BEŁCHATÓW 82  
7 PAPUGA Karolina SZCZERCÓW 80  
8 WRÓBLEWSKI Damian ZDZIESZULICE DOLNE 79  
9 BANASIAK Anita BEŁCHATÓW 78  
10 BYCZKOWSKA Karolina BEŁCHATÓW 69  
11 KĄTNA Karolina BEŁCHATÓW 68  
12 DRATWA Kamil BEŁCHATÓW 68  
13 FORUSIŃSKI Dominik DOBIECIN 53  

Pistolet pneumatyczny - seniorzy

Lp. Nazwisko i imię Miejscowość SUMA  
 
1 KAŁUZIAK Marek SZCZERCÓW 94  
2 KOCHELSKI Tomasz SZCZERCÓW 75  
3 PAWLIK Tomasz BEŁCHATÓW 66  
4 WERNER Tomasz BEŁCHATÓW 65  
5 CHODOROWSKI Jacek BEŁCHATÓW 58  
6 DZIKA Ewa BEŁCHATÓW 53  
7 SOBOLEWSKA Katarzyna BEŁCHATÓW 30  
8 PK SOBOLEWSKI Mariusz BEŁCHATÓW 84  

FINAŁ ZAWODÓW

FINAŁ AUSTRALIJSKI I II III ZWYCIĘZCA
Nr stanowiska NAZWISKO I IMIĘ I II III IV V VI SUMA
KARABIN 1 KMITA Jakub 9 8 7 10 10 6 50 8    
2 KMITA Kornelia 8 7 7 8 7 7 44 9 7  
3 DZIADCZYK Sławomir 8 4 0 7 4 4 27      
PISTOLET 4 KAŁUZIAK Marek 9 8 8 10 10 9 54 9 9  
5 KOCHELSKI Tomasz 8 8 7 8 7 5 43 8    
6 PAWLIK Tomasz 7 6 2 7 6 5 33